Kandemir: Geçici işçilik, eşitlik ilkesiyle bağdaşmıyor

  • 1
  • 0

Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda konuşan Kandemir, "Geçici işçilik hakkaniyetle, adaletle ve eşitlik ilkesiyle bağdaşmıyor. Geçici işçiler, yaşamlarını çalıştıkları işten elde ettikleri gelirle idame ettirmeye çalışıyor" dedi.

"Hükümetin yapması gereken tek şey; geçici işçilerin kadro talebini kayıtsız ve şartsız yerine getirmesidir" diyen Öz Gıda İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanı Fatih Kandemir, " Öz Gıda İş olarak bu yanlıştan bir an önce dönülmesini, tüm geçici işçilerin beklentilerinin tümüyle karılanmasını bir kez daha yineliyoruz. Geçici işçi sorununa yarım yamalak değil tam çözüm sağlanmalıdır" dedi.

"İnsanca çalışmak, insanca ücret istiyoruz; kadro istiyoruz"
ÇAYKUR'daki tüm işçilere amasız, fakatsız ve ayrımsız kadro hakkı verilmesi gerektiğini söyleyen Kandemir, "İnsanca yaşamak, insanca çalışmak, insanca ücret istiyoruz; kadro istiyoruz" diye konuştu.

Haber: Cansu Şalambar

 

Haber :

ÇAYKUR işçileri kadro talebi için toplandı

ÇAYKUR işçileri kadro talebi için toplandı

Rize'de ÇAYKUR'da çalışan mevsimlik işçiler geçici işçiler için yapılan kadro düzenlemesinden yararlanamadıklarını belirtmek ve taleplerini dile getirmek adına bir araya geldi.

Yorum Yap

Haber alınamayan kişi evinde ölü bulundu

Haber alınamayan kişi evinde ölü bulundu

  • 0
  • 0
Devrilen motosikletin sürücüsü öldü

Devrilen motosikletin sürücüsü öldü

  • 0
  • 0

Rize'de akarsu sporları için ön plana çıkan dere hangisidir?