Deniz: Asgari ücretin en az 25 bin TL olması gerekiyor

Deniz: Asgari ücretin en az 25 bin TL olması gerekiyor

  • 1
  • 0

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, vatandaşların geçim sıkıntısına dikkat çekerek, asgari ücretin en az 25 bin TL olması gerektiğini belirtti.

CHP Rize İl Başkanlığı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Deniz, iktidarın ekonomi politikasını eleştirerek, vatandaşların geçim sıkıntısı yaşadığını aktardı.

Deniz, "Çay ücretlerin isyanı var, öğretmenlerin isyanı var, çiftçilerin isyanı var. Toplumun tüm kesimlerinin yaşamış oldukları ekonomik sıkıntılardan dolayı ciddi bir tepkileri, ciddi bir isyanları, ciddi bir ses çıkarmaları var. 2002 yılından bu yana ülkeyi yöneten AKP hükümetinin ekonomiye getirmiş olduğu nokta bugün vatandaşlarımızın çekmiş olduğu çileleri temel sebebini oluşturmaktadır. Daha önce hükümetten zorla kovmuş oldukları meydanlarda yaratmış oldukları saygısızlıkla suçlamış oldukları insanlığı bugün ekonomiyi kurtarmak için ekonominin başına getirdiler. Bu Türkiye Cumhuriyeti'nin, daha doğrusu AKP hükümetinin son 22 yıldaki gelmiş olduğu durumu göstermektedir." diye konuştu.

AK Parti'nin kendi yaratmış olduğu yıkımın bedelini vatandaşlardan çıkartmak istediğini belirten Deniz, şunları kaydetti:

"Kendi yaratmış oldukları ekonomik sorunların çözüm yolu olarak vatandaşın boğazına giren ekmeği son damlasına kadar geri alma peşindeler. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir örnek olmadığını hepimiz biliyoruz. Avrupa ülkelerine baktığımız zaman emekli ücretinin Arnavutluk’tan sonra en düşük ülke olduğunu Türkiye olduğunu görüyoruz."

Deniz, parti olarak seslerini yükselten herkesin yanlarında olacaklarını aktararak, "Eğer yaşadığımız sıkıntılardan şikâyetçiyseniz, geçemiyorsanız, ücretten memnun değilseniz, emekli olarak memnun değilseniz, çalışan olarak memnun değilseniz, o zaman ayağa kalkacağız, hep birlikte sesimizi yükselteceğiz, mücadele edeceğiz. Biz buradan sesleniyoruz. Ekonomik sıkıntıları bir an önce çözülmesi için gerekli olan adımları atmanız gerekiyor. Asgari ücretin en az 25 bin TL olması gerekiyor ve emekli ücretlerinde en az asgari ücret kadar artırılması gerekiyor" diye konuştu.

Haber : DERYA ÇATAN

Yorum Yap

Dere kıyısında mahsur kalan 5 kişi kurtarıldı

Dere kıyısında mahsur kalan 5 kişi kurtarıldı

  • 0
  • 0
Motosiklet kazasında yaralanan Rizeli genç hayata tutunamadı

Motosiklet kazasında yaralanan Rizeli genç hayata tutunamadı

  • 0
  • 0

İkizdere'nin simgesi, nesli tükenme tehdidi altındaki kuş türü nedir?