Servet Yardımcı TFF başkan adaylığından çekildi

Servet Yardımcı TFF başkan adaylığından çekildi

 • 0
 • 3

SON DAKİKA: TFF Başkan Adayı Rizeli Servet Yardımcı adaylıktan çekildiğini duyurdu.

TFF Başkan adaylığından vazgeçen  Yardımcı, UEFA İcra Kurulu Üyeliği ve UEFA Avrupa Ulusal Federasyonlar Komitesi Başkanlığı görevlerinden de çekildiğini ifade etti.

Yardımcı yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Değerli futbol kamuoyu,

TFF'nin 18 Temmuz 2024 tarihinde olağanüstü seçim kararı almasının ardından, Türk futbolunda ve UEFA yönetiminde elde ettiğim bilgi ve deneyimleri, futbolumuzda temiz, şeffaf ve kurumsal bir yapı kurulması için seferber etmek amacıyla başkanlığa aday olmaya karar verdim.

UEFA'da yedi yılı aşkın zamandır devam eden görevim sırasında; 2019 Süper Kupa finalinin, Cumhuriyetimizin ve TFF'nin 100. yılını taçlandırmak adına 2023 Şampiyonlar Ligi finalinin, 2026 UEFA Avrupa Ligi finalinin, 2027 UEFA Konferans Ligi finalinin ülkemize kazandırılmasında, sayısız toplantı ve etkinliğin Türkiye'de gerçekleştirilmesinde, İtalya ile ortak düzenleyeceğimiz Euro 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın ev sahipliğinin kazanılmasında, kulüplerimiz için Avrupa kupalarına katılma izinlerinin alınmasında, yüzlerce konu ve davada kritik rol oynadım.

En büyük hedefim ve hayalim, Türk futbolunda ve UEFA'da elde ettiğim birikimi ülkemize kazandırmak ve Türk Futbolu'nun hak ettiği marka değerini elde etmesini sağlamak olduğu halde; sahip olduğum karakter ve terbiye ile tamamen ters, yaptıklarımla ve tecrübelerimle asla örtüşmeyecek iftiralarla dolu kirli bir operasyona maruz kaldım.

TFF başkanlığına adaylığımı açıklamamın ardından, malum kirli yapı tarafından mevcut sistemin devam edebilmesi adına başlatılan kumpas, Rizeli Yardımcı ailesinin ve benimle birlikte yola çıkan insanların geçmişiyle ve ahlâkıyla asla bağdaşmayacak şekilde, yalanlarla, iftiralarla, kumpaslarla, şahsımı, ailemi, onurumu, haysiyetimi, itibarımı, hedef almaktadır.

Sahip olduğum aile terbiyem, edebim, yetiştirilme şeklim, böyle kirli bir düzenin karşısında durmama, bana inanan, benimle birlikte yola çıkan insanların da kumpaslarla karşı karşıya kalmasına asla izin vermez.

Türkiye'nin her kesimi tarafından değişmesi talep edilen bir futbol yapısının devam edebilmesi adına böyle bir operasyonla karşı karşıya kalmak, tüm futbol ailemiz adına büyük bir sorundur.

Halen, seçimi kazanabilmek için yeterli imza sayısı ve destek elimizde olmasına rağmen, TFF başkan adaylığımdan, yedi yıldır devam eden UEFA İcra Kurulu Üyeliği ve UEFA Avrupa Ulusal Fedrasyonlar Komitesi Başkanlığı görevlerimden çekildiğimi saygılarımla yüce milletimize arz ederim.

Bugüne dek bana güvenen, destek olan, yanımda olan herkese teşekkür ediyor, başta kulüp başkanlarımız olmak üzere herkesin haklarını helal etmelerini rica ediyorum."

Haber : HABER MERKEZİ

 • Adb

  Adb

  Servet bey'e destek olunmalı bir şeyleri değiştirmek istiyor bu TFF seçimi bir fırsat ,seçim sürecine devam etmeli ,kararlı olmalı kendisine kurulan komplolara, kumpaslara seçime girerek ve kazanarak cevab vermeli.yoksa hakemleri odaya kilitleyene fırsat

  Cevap yaz
  12.07.2024 06:30
 • Misafir

  Misafir

  Servet beye komplo kurdular spor bakanida fişi cekdi,Servet bey resmen adaylikdan cekilmediyse devam etmelidir

  Cevap yaz
  12.07.2024 00:58
 • Misafir

  Misafir

  Trabzon lobisinin ,trollerinin saldırısı ile servet bey'e komplo kurdular,çekilmemesi lazım devam inşaallah.

  Cevap yaz
  11.07.2024 23:15
Yorum Yap

15 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

15 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

 • 0
 • 0
Rize'de çeşitli suçlardan aranan 55 kişi tutuklandı

Rize'de çeşitli suçlardan aranan 55 kişi tutuklandı

 • 0
 • 0

Rizespor'un profesyonel liglerde karşılaştığı ilk takım hangisidir?