Tobamzga Yaylası: Ardeşen'in gizli cenneti

Tobamzga Yaylası: Ardeşen'in gizli cenneti

  • 0
  • 0

Rize'nin Ardeşen ilçesinde konumlanan Tobamzga Yaylası, 2640 metre yüksekliğiyle muazzam bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Peki, Tobamzga Yaylası nerededir? Tobamzga Yaylası’na nasıl gidilir? Tobamzga Yaylası etrafında imkanlar nelerdir? Tobamzga Yaylası’nda hangi aktiviteleri yapabilirsiniz Tobamzga Yaylası’nın rakım bilgileri nedir? Tobamzga Yaylası’nın özellikleri nelerdir? Tobamzga Yaylası’na dair bütün bu bilgileri deneyimleyerek sizlere aktarıyoruz.

Bu yayla, Lazların yaz aylarında hayvancılık gibi geleneksel faaliyetlerini sürdürdüğü, henüz el değmemiş bir yerleşim alanıdır.

Elektrik gibi modern hizmetlerin bulunmadığı Tobamzga Yaylası'nda, sadece 20-25 hane bulunmaktadır. Yayla, şehir hayatının gürültüsünden uzaklaşmak ve doğayla bütünleşmek isteyen dağ sporlarıyla ilgilenenler ve doğaseverler tarafından tercih edilmektedir.

Tobamzga Yaylası, lokanta, restoran veya konaklama imkanları sunmamakla birlikte, kamp kurmak isteyenler için mükemmel bir seçenek sunmaktadır. Bu el değmemiş cennet, sade yaşam tarzı ve eşsiz doğa manzaralarıyla Rize'nin keşfedilmeyi bekleyen incilerinden biridir.

Haber : HÜSEYİN ÇATAN

Yorum Yap

Güneysu Spor, finallere galibiyetle başladı

Güneysu Spor, finallere galibiyetle başladı

  • 0
  • 0
Babasının önünde kendini vurdu

Babasının önünde kendini vurdu

  • 0
  • 0

İkizdere, Çayeli, Güneysu ve Çamlıhemşin güzergahlarından gelen yolların birleştiği ana merkez konumundaki yayla?