Rizeli futbolcu dünya yıldızı olmaya aday

Rizeli futbolcu dünya yıldızı olmaya aday

  • 2
  • 0

Bu sezon, Almanya BundesLiga 2'de Nürnberg formasıyla gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Rizeli futbolcu Can Uzun, Avrupa ve Türkiye'deki dev kulüplerin de radarına girdi.

18 yaşındaki futbolcu bu sezon Nürnberg forması çıktığı 20 maçta 13 gol ve 3 asistlik performans sergileyerek 16 gole doğrudan katkı sağladı. 

Alman ekibinde gösterdiği performans ile göz dolduran hücum oyuncusunu, Türkiye'deki büyük kulüplerin yanı sıra Bayern Münih, Borussia Dortmund, Inter ve Newcastle United gibi Avrupa'nın önemli takımları da kadrosuna katmak için zemin yokladığı öğrenildi.

Milli Takım Tercihi Merak Ediliyor
Alt yaş kategorilerinde Türkiye Milli Takımı adına mücadele eden Can Uzun'un tercihini Türkiye'den mi yoksa Almanya'dan mı yana yapacağı merak ediliyor.

Can Uzun henüz milli takım için tercihini açıklamazken, iki ülkenin de yetenekli futbolcuyu elinden kaçırmak istemediği belirtiliyor.

Aslen Rizeli
11 Kasım 2005'te Almanya'nın Regensburg şehrinde doğan Can Uzun, 2022 yılında Türkiye Futbol Federasyonu'nun Tam Saha Dergisi'ne verdiği röportajda aslen Rizeli olduğunu ve futbola başlama öyküsünü şu şekilde dile getirmişti:

"Aslen Rizeliyiz. Almanya'ya ilk olarak dedem gelmiş. Annem ve babam Almanya'da doğmuşlar. Babam otobüs şoförü, annem ise büroda çalışıyor. Beni futbola başlatan ise babamdır. Çok küçük yaşlarımdan beni benimle top oynardı. Zaten futbola yeteneğim olduğunu de babam keşfetmişti. Dört yaşıma geldiğimde beni evimizin çok yakınındaki bir amatör kulübe götürdü. Orada benden iki yaş büyük çocuklarla oynamış ve çok da başarılı olmuştum. Zaten beni hemen kulübe aldılar ve futbol hayatım da böylece başlamış oldu."

Haber : MELDA AYSU

Yorum Yap

Yangında ahşap ev kullanılamaz hale geldi

Yangında ahşap ev kullanılamaz hale geldi

  • 0
  • 0
Rize'de 28. Çamlıhemşin Ayder Kültür, Sanat ve Doğa Festivali başladı

Rize'de 28. Çamlıhemşin Ayder Kültür, Sanat ve Doğa Festivali başladı

  • 0
  • 0

WWF tarafından koruma altına alınması gereken bölge olarak belirlenen Fırtına Vadisi'ndeki alan hangisidir?