Rize'de gastronomi üzerine çalıştay gerçekleştirildi

Rize'de gastronomi üzerine çalıştay gerçekleştirildi

  • 0
  • 0

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Ardeşen Turizm Fakültesi tarafından 'Rize Gastronomi Çalıştayı' gerçekleştirildi.

Çalıştayda, 'Şehirlerde Tarım Ekonomisi ve Gelişiminde Bölgesel Hareketlilik ve Dünyadaki Durum', 'Yöresel Mutfakların Markalaşması ve Sürdürülebilirliği', 'Yeni Trendler', 'Rize’nin Gastro-Ekonomi ve Kültür Değerleri ve Yapılanması', 'Turizm ve Gastronomin Gelişiminde STK', 'Medyanın Etkisi ve Gastronomik Kalkınma İçin Konaklama ve Otelcilik Hizmetlerinin Sürdürülebilirliği ve Etkisi'  konularından oluşan beş farklı masada, Karabük Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi'nin yanı sıra bakanlıklar, sivil toplum kuruluşları, medya ve sektörden temsilcilerle görüş alışverişinde bulunuldu.

Ardeşen Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Ayşe Gülnihal Kahraman ve öğrenciler tarafından yöresel ürünler baz alınarak hazırlanan ürünler çalıştayda görev alan katılımcılara ikram edildi.

Prof. Dr. Nuray Türker’in çalıştay başkanlığı ve Ardeşen Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gülsün Yıldırım ile Öğr. Gör. Tolgahan Tabak’ın başkan yardımcılığında çalıştayın raporu; AK Parti Rize Milletvekili Av. Harun Mertoğlu, Ardeşen Kaymakamı Ferhat Altay, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mete Avcı ile birçok paydaş kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla sunuldu.

Ardeşen Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştayda, destekleri ve iş birlikleri dolayısıyla paydaşlara belge ve plaket takdim edildi.

Haber : HÜSEYİN ÇATAN

Yorum Yap

BDDK'den teşkilat yönetmeliğinde değişiklik

BDDK'den teşkilat yönetmeliğinde değişiklik

  • 0
  • 0
Rize’de otomobil ile bisiklet çarpıştı: 1 yaralı

Rize’de otomobil ile bisiklet çarpıştı: 1 yaralı

  • 0
  • 1

Çaykur Rizespor'un sembolü hangi hayvandır?