Rize, 'Türkiye'nin en zengin şehirleri' arasında kaçıncı sırada?

Rize, 'Türkiye'nin en zengin şehirleri' arasında kaçıncı sırada?

  • 0
  • 0

BDDK sitesinde yer alan bankacılık sektörüne ilişkin çeşitli veriler, mevduat hesaplarında tutulan toplam para miktarını ortaya çıkardı. BDDK verilerine göre, Türkiye'nin en zengin ve yoksul şehirleri belli oldu.

'Yeni ekonomi yönetiminin' sıkı para politikası anlayışı doğrutulsunda kredi faizleri art arda yükseltmesinin ardından mevduat faizleri yurttaşlar için cazip hale geldi.
Yurttaşlar tasarruflarını altın, döviz, tahvil, hisse senedi ve fon gibi birçok kaleme yatırırken riski girmek istemeyen yatırımcılar ise tasarruflarını mevduat faizinde değerlendiriyor.

EN ZENGİN ŞEHİRLER
Tasarruflar konusunda en yüksek mevduata sahip olan 5 şehir trilyonlarca liralık mevduatıyla öne çıktı. Bu iller arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa yer aldı.
Rize ise mevduat hesaplarına göre 16 milyar 516 milyon 171 bin TL olarak sıralamanın orta kısımlarında yer alıyor. 
Doğu Karadeniz’de en yüksek mevduata sahip olan il 56 milyar 147 milyon 183 bin Tl ile Trabzon ilk sıraya yerleşti. İkinci sırayı Ordu, üçüncü sırayı Giresun, dördüncü sırayı 16 milyar 516 milyon 171 bin TL ile Rize ve beşinci sırayı Artvin aldı. 
Bankalarda en düşük mevduat tutan illerin arasında ise Bayburt başı çekti. Bayburt'u sırasıyla Ardahan, Kilis, Hakkari ve Siirt takip etti.

 

Haber : HÜSEYİN ÇATAN

Yorum Yap

14 yaşındaki genç kız üst geçitten atladı

14 yaşındaki genç kız üst geçitten atladı

  • 0
  • 0
Rizeli iş insanından havalimanı tepkisi!

Rizeli iş insanından havalimanı tepkisi!

  • 1
  • 4

Kaçkar sıradağlarının en yüksek tepesi hangisidir?