Ankara Rize Tanıtım Günleri için geri sayım başladı

Ankara Rize Tanıtım Günleri için geri sayım başladı

  • 1
  • 0

Ankara Rize Dernekler Federasyonu tarafından bu yıl 2-5 Mayıs tarihleri arasında Millet Bahçesi’nde düzenlenecek.

Ankara Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Genel Başkanı Muammer Bostan, 2-5 Mayıs tarihleri arasında Ankara Millet Bahçesi’ndeki Rize Tanıtım Günleri’ni “çayın 100’üncü yılı, turizm ve lojistik demiryolu” projeleri başta olmak üzere “sıfır atık”, “dört mevsim Rize” ve “iklim dostu Rize” temaları ile düzenleyeceklerini belirtti. Bostan, “Rize’yi her yönüyle Ankara’ya taşıyacağız, kapsamlı Rize tanıtımı yapacağız” dedi.

Ankara Rize Dernekler Federasyonu tarafından bu yıl 2-5 Mayıs tarihleri arasında Millet Bahçesi’nde düzenlenecek Ankara Rize Tanıtım Günleri için geri sayım başladı. Ankara ve Rize’de yoğun hazırlık çalışmaları yürütülen Rize Tanıtım Günleri’nde kentin etkin bir tanıtımının yapılması planlanıyor.  

RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan, bu yıl 2-5 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da Rize Valiliği’nin himayesinde düzenlenecek Rize Tanıtım Günleri için hazırlıkların sürdüğünü açıkladı. Ankara’da geçmişte il tanıtım günlerine Rize olarak damga vurulduğunu kaydeden Bostan, “Ankara’da kapsamlı Rize tanıtımı yapacağız. Tanıtım günlerimizin birinde çayın 100’üncü yılını kutlayacağız. Rize’yi var eden en kıymetlimiz çayın 100’üncü yılındayız. Çay teması ile Rize Tanıtım Günlerini yapacağız. Ayrıca çayın sıfır atık bir ürün olduğuna, iklim değişikliği temamız üzerinden vurgu yapacağız” dedi.

‘Dört Mevsim Rize’ vurgusu
Etkinliklerin bir gününde ise Gastronomi ve Pastacılığı ele alacaklarını ifade eden Bostan şöyle konuştu:
“Rize’nin Gastronomisi çok revaçta. Hemşin bölgemizin çok önemli bir özelliği olan pastacılık ve fırıncılık da öne çıkaracağız. Türkiye’mizin en usta pasta ve fırın ustalarını Ankara’ya getireceğiz. Ankaralılarla onları buluşturacağız. Günlerimizin birinde ise bacasız sanayi dediğimiz turizmi konu edeceğiz. O günde turizm ve kültürümüzle ilgili etkinlik gerçekleştireceğiz. Parolamız ‘Dört Mevsim Rize’ diyeceğiz. Dört mevsim turizmi öne çıkaracağız. Bir diğer sloganımız ise Rize’ye Demiryolu Projesi. Özellikle Erzurum’dan Rize’yi birbirine bağlayan Lojistik Demiryolu Projesini gündeme taşıyacağız” diye konuştu. Bostan, “sıfır atık” ve “iklim dostu Rize” temalarına da vurgu yapılacağını kaydetti. 

Nayla altı sohbetlerinde Rize konuşulacak
“İklim Dostu Rize” mottosu ile Türkiye’nin ilk sıfır atık il tanıtım günlerinin yapılacağı Rize Tanıtım Günleri’nde kurulacak Nayla da Rize sohbetleri programları düzenlenecek. Rize ve ilçelerinin her yönüyle ele alınacağı sohbet programlarında Vali, Milletvekili, İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile kurum ve kuruluşların temsilcileri konuk olacak. 

Haber : ZEYNEP KOPUZ

Yorum Yap

İki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı

İki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı

  • 0
  • 0
Çaykur Rizespor-Kasımpaşa maçının hakemi belli oldu

Çaykur Rizespor-Kasımpaşa maçının hakemi belli oldu

  • 0
  • 0

Deremezra Yaylası Rize'nin hangi ilçesindedir?