Bizans Oyunlarına Dikkat

Dünyada 5., Ülkemizde 2. Deniz üzerine yapılan hava limanında açılışın ardından başlayan ilgi artarak devam ediyor. İlk haftada 9.000 yolcunun Rize Artvin Hava limanını kullanması Yıllık 450.000 yolcuya denk gelir ki bu bizim ileri sürdüğümüz rakamların çok gerisindedir.

 • 4
 • 1841
Bizans Oyunlarına Dikkat
Yazı Boyutu
Yazdır

23 Mayıs’ta tüm uçakların dolmasına rağmen ek seferlerin açılmaması Turizm acenteleri dahil bir çok kişinin aklına oynanan Bizans oyunları geldi.
Çünkü İzmir’den, Antalya’dan sefer konulmamasına rağmen, İstanbul hava limanlarından konulan seferlerin az oluşu şimdiden birilerinin yeni oyunlar peşinden olduğu izlenimini veriyor.
Trabzon’dan Havaş ile Rize’ye gelen sayılarının çokluğu açılan yeni hava limanımızın geleceğine vurulan bir darbedir.
Trabzon İstanbul havalimanları arasında her gün ortalama gidiş dönüş 40 sefer varsa iddia ediyorum bu yolcuların yüzde 40 Rize Artvin yolcusudur.
Ankara uçuşları tek gidiş dönüş olması sabah saatlerinde ve akşam geç saatlerde uçuş olmaması bir handikaptır yolcularımız için.
Çok detaylı araştırmalarda ortaya çıkardığımız sonuç 1.500.000 yolcuyu işaret etmektedir.
Bu durumda en az 10 sefer, toplam 20 geliş ve gidiş olmak üzere seferler acilen konulmalıdır. 
Yolcularımızın yeni yapılan hava limanımıza alışmaları için ilk günlerde, seferler doluluk oranlarını bakılmadan konulmalıdır. Devletimizin 4 milyar lira yatırdığı bu hava limanını işlemez, çalışmaz duruma getirmek kimin karına olabilir ki!
Art niyet aramamızın sebebi konulan seferlerdeki doluluk oranlarıdır.
Pegasus hava yolları seferleri mutlaka acilen konulmalıdır.
Rize- Artvin ve Ordu Giresun hava limanları birilerinin kanına dokundu adeta! Düşmanlıkları katmerlendi. Bunu anlıyoruz fakat devletimizin bu derece olumsuzluğa alet edilmesi çok garibime gidiyor.
Geldiğimiz noktada bağnaz tutumların ülkemize çok büyük zararla verdiğini hala görenlerin olmaması ilginçtir.
Paralel devlet yapılarından bu ülke çok derin acılar çekti. Hala daha aynı mantıkla devletin çarkına çomak sokanlar varlığını sürdürebiliyorsa ne diyelim artık.
Yeni açılan hava limanı çilemizi maalesef sonlandırmadı. Bizans oyunları ile baş başa bırakıldık. 
Siyasilerimin bu konuyu derinlemesine analiz etmesini ve yaşanan bu olmuşuz tabloya el atmalarını istiyorum.
Biliyorum karşınızda devasa bir yapı var ama birde ülkenin gerçekleri var. O da hem Rize Artvin Hava limanı ve hem de Ordu Giresun hava limanında seferlerin halkın ihtiyaçları doğrultusunda yeniden düzenlenmesi gerçeği ve isteği var.
Yazıktır günahtır. Milletin yaralarına nolur daha fazla tuz basmayın.
Selam ve dua ile….
Metin TOPÇU
24.5.2022

Yorumlar 9
 • Misafir

  Misafir

  Tebrik ediyorum.bu konularda dahada kamuoyu oluşmali

  Cevap yaz
  0 ay önce
 • Misafir

  Misafir

  Yazık yazık... Bürokrasinin buna ilgisiz kalmasına. Bir türlü hazmedemediler güzel RİZE' mizi...

  Cevap yaz
  0 ay önce
 • Misafir

  Misafir

  Teşekkürler Metin Topçu

  Cevap yaz
  0 ay önce
 • Misafir

  Mahmut Çemberci

  Hocam ağzınıza sağlık nerde bu şehrin vekilleri bu sese kulaktıkamalarının bedelini ağır ödeyecekler acil çözüm .saygılar.

  Cevap yaz
  0 ay önce
 • Misafir

  Muhammet çelik

  Uçak seferleri çok az tamamıyla dolu gidip geliyor ek seferler en az 10 gidiş 10 geliş istanbul seferi olması gerekir İzmir ankara antalya Konya bursa seferleride günde 3 olması gerekir saygiyla

  Cevap yaz
  0 ay önce
 • Misafir

  Fatih Sultan ALTUNSU

  Duyarlılığınız için teşekkür ederim. Bu duyarlılığın "Bizans Oyunları" bitinceye kadar devam etmesini diliyorum. Ben İzmir'de ikamet ediyorum. Şehrimde havalimanı varken, başka bir havalimanına neden mecbur ediliyorum. Rize ve Artvin siyasetinin bu problemi çözmek için el atması lazım

  Cevap yaz
  0 ay önce
 • Misafir

  MUZAFFER koç

  Görüşlerinize katılıyorum Bir ayağım İzmir her sene giderim Ankara uğrak yerim İstanbul ikinci imamet yerimiz

  Cevap yaz
  0 ay önce
 • Misafir

  Eyüp Baş Misafir

  Metin bey selamünaleyküm yazmış olduğun bu güzel yazını okudum çok memnun olurum çok teşekkür ederim inşallah o bu yazınızı herkes okur ve siyasilerimiz bu işe duyarlı davranırlarda hepimizin istediği gibi olur inşallah Sağ ol çok teşekkür ederim Allah sizden razı olsun âmin

  Cevap yaz
  0 ay önce
 • Misafir

  Misafir

  Bu bizans oyunlarını yapanlar bellidir kimin tuzağı bellidir en yakınımızda olanlar allah hep bana hep bana diyenlere fırsat vermesin hainlik başka bi şey rabbim hainliklerinde kıskançlıklarında boğsun onları allah yanlarına bırakmasın rabbim zalimleri sevmez ama bizim rizeliler !!!!!!!

  Cevap yaz
  0 ay önce
Yorum Yap
Yorum Gönder