Rize'de yapılabilecek etkinlikler

Eşsiz doğası ve güzelliğiyle tüm dünyada adından söz ettiren Rize'de birbirinden eğlenceli etkinliklere katılabilir, yeni heyecanlar yaşayabilirsiniz.

 • 2
 • 0
 • 3817
Rize'de yapılabilecek etkinlikler
ZİPLİNE:
Zipline, ipte çelik bir halat yardımı ile kaymak anlamına gelir diye kısaca anlatmak mümkün olacaktır. Yurdumuzda özellikle Karadeniz Bölgesi’nin eğimli bölgelerinde yapılmakta olan bir tür spor olarak değerlendirilebilecek olan bir etkinlik olarak zipline, son derece adrenalin dolu bir etkinliktir. Son yıllarda gençler arasında en çok tercih edilmiş olan ekstrem sporlar arasında yer alan bir spordur.

Rize’de belirli yerlerde olan zipline özellikle yaz aylarında turistlerin ilgi odağı oluyor. Zipline ile keyif dolu anlar yaşayan vatandaşlar bu heyecanı tekrar tekrar yaşamak için sıraya giriyor.

Zipline, Çamlıhemşin bölgesinde özellikle turistlerin ilgisini çekse de yöre halkınında gözde aktiviteleri arasında bulunmaktadır. Zipline deneyimini sizde yaşamak isterseniz, dere üzerinde yeşilliklerin arasına doğru muhteşem bir yolculuk yaparken yüzünüze vuran ılık rüzgardan oldukça zevk alacağınız bir aktivite sizi bekliyor demektir.

ZİPLİNE: Zipline, ipte çelik bir halat yardımı ile kaymak anlamına gelir diye kısaca anlatmak mümkün olacaktır. Yurdumuzda özellikle Karadeniz Bölgesi’nin eğimli bölgelerinde yapılmakta olan bir tür spor olarak değerlendirilebilecek olan bir etkinlik olarak zipline, son derece adrenalin dolu bir etkinliktir. Son yıllarda gençler arasında en çok tercih edilmiş olan ekstrem sporlar arasında yer alan bir spordur. Rize’de belirli yerlerde olan zipline özellikle yaz aylarında turistlerin ilgi odağı oluyor. Zipline ile keyif dolu anlar yaşayan vatandaşlar bu heyecanı tekrar tekrar yaşamak için sıraya giriyor. Zipline, Çamlıhemşin bölgesinde özellikle turistlerin ilgisini çekse de yöre halkınında gözde aktiviteleri arasında bulunmaktadır. Zipline deneyimini sizde yaşamak isterseniz, dere üzerinde yeşilliklerin arasına doğru muhteşem bir yolculuk yaparken yüzünüze vuran ılık rüzgardan oldukça zevk alacağınız bir aktivite sizi bekliyor demektir.

KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ: Doğa fotoğrafçılığı, kuş gözlemciliği veya botanik turları gibi pek çok alternatif etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Değişik kuş türlerinin ve endemik türlerin yaşadığı bölgede ve özellikle İkizdere’de kuş gözlemciliği yapmak mümkündür. Pek çok yırtıcı kuş Temmuz ve Ağustos aylarında doğu yönünden Rize’ye gelerek güneye; Mart ayında ise aynı güzergâhı kullanarak ise Kafkas Dağları’na göç eder. Bu güzergâh kuş gözlemciliği için mükemmel bir ortam sunar. Yerel kültürde önemli yer tutan atmacalarla tanışmak için de Rize doğru bir adrestir.

Rize'de, sabahın erken saatlerinde Şahin Tepesi'ne çıkan kuş gözlemcileri, yırtıcı kuşları fotoğraflayarak göç yolculuklarına tanıklık ediyor.

KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ: Doğa fotoğrafçılığı, kuş gözlemciliği veya botanik turları gibi pek çok alternatif etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Değişik kuş türlerinin ve endemik türlerin yaşadığı bölgede ve özellikle İkizdere’de kuş gözlemciliği yapmak mümkündür. Pek çok yırtıcı kuş Temmuz ve Ağustos aylarında doğu yönünden Rize’ye gelerek güneye; Mart ayında ise aynı güzergâhı kullanarak ise Kafkas Dağları’na göç eder. Bu güzergâh kuş gözlemciliği için mükemmel bir ortam sunar. Yerel kültürde önemli yer tutan atmacalarla tanışmak için de Rize doğru bir adrestir. Rize'de, sabahın erken saatlerinde Şahin Tepesi'ne çıkan kuş gözlemcileri, yırtıcı kuşları fotoğraflayarak göç yolculuklarına tanıklık ediyor.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ: Rize doğası ve rüzgarlarıyla yamaç paraşütü için çok uygun bir coğrafyadır. Gününü fırsata çevirmek isteyenler için yamaç paraşütü çok heyecanlı bir seçim olacaktır.

Rize yamaç paraşütü uçuşları konusunda Karadeniz’in gelişmekte olan şehirleri arasında yer alıyor. Son dönemlerde şehirde yamaç paraşütü aktivitelerinin sıkça düzenlendiği biliniyor. Aynı zamanda festivallerde yamaç paraşütü etkinliklerine yer veriliyor. Rize’de özellikle genç kesimin yamaç paraşütü eğitimlerine ilgi gösterdiği biliniyor.

Rize'de yamaç paraşütü için tercih edilen ilk nokta Çorapçılar Mahallesi oluyor. Çorapçılar Mahallesi, Rize'nin merkezinde yer alıyor. Bölgede uçuşlar Sırahoz Tepesi'nden yapılıyor.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ: Rize doğası ve rüzgarlarıyla yamaç paraşütü için çok uygun bir coğrafyadır. Gününü fırsata çevirmek isteyenler için yamaç paraşütü çok heyecanlı bir seçim olacaktır. Rize yamaç paraşütü uçuşları konusunda Karadeniz’in gelişmekte olan şehirleri arasında yer alıyor. Son dönemlerde şehirde yamaç paraşütü aktivitelerinin sıkça düzenlendiği biliniyor. Aynı zamanda festivallerde yamaç paraşütü etkinliklerine yer veriliyor. Rize’de özellikle genç kesimin yamaç paraşütü eğitimlerine ilgi gösterdiği biliniyor. Rize'de yamaç paraşütü için tercih edilen ilk nokta Çorapçılar Mahallesi oluyor. Çorapçılar Mahallesi, Rize'nin merkezinde yer alıyor. Bölgede uçuşlar Sırahoz Tepesi'nden yapılıyor.

TERMAL TURİZM: Rize yeraltı su kaynakları açısından hayli şanslı bir kenttir. Çeşitli hastalıkların tedavisinde alternatif bir yöntem olarak tercih edilen kaplıcaları ve içmeleri ile termal turizmde önemli paya sahip durumdadır. Kaynakların dağlık bölgede oluşu ve etraflarındaki doğal güzelliklerle birlikte ayrı bir değere sahiptirler.

TERMAL TURİZM: Rize yeraltı su kaynakları açısından hayli şanslı bir kenttir. Çeşitli hastalıkların tedavisinde alternatif bir yöntem olarak tercih edilen kaplıcaları ve içmeleri ile termal turizmde önemli paya sahip durumdadır. Kaynakların dağlık bölgede oluşu ve etraflarındaki doğal güzelliklerle birlikte ayrı bir değere sahiptirler.

JEEP SAFARİ: İkizdere’den Fındıklı’ya, Rize yaylalarının eşsiz manzarası eşliğinde, derelerin kenarından adeta bir dantel gibi birbirine bağlı toprak yayla yollarında, şelalelerin önünde serinleyerek kısa süre de olsa bulunduğunuz ortamdan uzaklaşacağınız; doğa, tarih, kültür, kamp, yürüyüş gibi aktiviteleri bir arada yapabilme olanağı sunan, macera dolu bir doğa keşfi olarak da tanımlanabilecek bir turizm türüdür.

Jeep Safari normal araçların tırmanamadığı ve yürüyerek çıkılamayacak yerlere 4x4 araçlar ile tırmanarak, insanlar el değmemiş yerleri keşfetmektedir. Asfalt yollardan tercih edilmez bu yüzden patika yollardan seyahat edilir. Gruplar halinde Rize bölgesine gelip konvoy şeklinde de tura başlanır.

JEEP SAFARİ: İkizdere’den Fındıklı’ya, Rize yaylalarının eşsiz manzarası eşliğinde, derelerin kenarından adeta bir dantel gibi birbirine bağlı toprak yayla yollarında, şelalelerin önünde serinleyerek kısa süre de olsa bulunduğunuz ortamdan uzaklaşacağınız; doğa, tarih, kültür, kamp, yürüyüş gibi aktiviteleri bir arada yapabilme olanağı sunan, macera dolu bir doğa keşfi olarak da tanımlanabilecek bir turizm türüdür. Jeep Safari normal araçların tırmanamadığı ve yürüyerek çıkılamayacak yerlere 4x4 araçlar ile tırmanarak, insanlar el değmemiş yerleri keşfetmektedir. Asfalt yollardan tercih edilmez bu yüzden patika yollardan seyahat edilir. Gruplar halinde Rize bölgesine gelip konvoy şeklinde de tura başlanır.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (TREKKİNG): Rize doğa yürüyüşü için en basitinden en zoruna kadar bütün fırsatları sunar. Dinlenmek, spor yapmak, fotoğraf çekmek, kuş gözlemciliği ve botanik gibi birçok ilgi alanını tek etkinliğin içinde her mevsim yapabileceğiniz doğa yürüyüşleri için köy ve yayla yolları, patikalar ile pek çok alternatifler sunar. Rize'nin çetin çoğrafyasında yapılan doğa yürüyüşleri için her koşula hazırlıklı olunması gerekir. Uzun yollar aşılsada görünen Rize manzarası herkesi hayrana dönüştürecektir.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (TREKKİNG): Rize doğa yürüyüşü için en basitinden en zoruna kadar bütün fırsatları sunar. Dinlenmek, spor yapmak, fotoğraf çekmek, kuş gözlemciliği ve botanik gibi birçok ilgi alanını tek etkinliğin içinde her mevsim yapabileceğiniz doğa yürüyüşleri için köy ve yayla yolları, patikalar ile pek çok alternatifler sunar. Rize'nin çetin çoğrafyasında yapılan doğa yürüyüşleri için her koşula hazırlıklı olunması gerekir. Uzun yollar aşılsada görünen Rize manzarası herkesi hayrana dönüştürecektir.

RAFTİNG: Rize’de akarsu sporları (Kano-Rafting) meraklılarını buluşturan en ideal yer fırtına deresi olmakla birlikte, Taşlıdere ve İkizdere (İyidere) de diğer alternatifler olarak öne çıkmaktadır. Fırtına deresi, Kaçkar dağlarının Karadeniz'e bakan yamaçlarından çağlayan derelerin birleşmesi ile oluşmuştur, bu nedenle Rize’de ki akarsular içerisinde akarsu turizmi açısından en önemlisi sayılır.

Ardeşen’in yaklaşık 2 km batısından Karadeniz’e dökülen Fırtına Deresi 57 km uzunluğundadır. Çay ve meyve bahçeleri içerisinden, halen kullanımda olan tarihi taş kemer köprülerin altından akan fırtına, sadece heyecan ve spor için değil, Rize kültürünün kalbinden geçen bir seyahat için de bulunmaz fırsatlar sunar.

RAFTİNG: Rize’de akarsu sporları (Kano-Rafting) meraklılarını buluşturan en ideal yer fırtına deresi olmakla birlikte, Taşlıdere ve İkizdere (İyidere) de diğer alternatifler olarak öne çıkmaktadır. Fırtına deresi, Kaçkar dağlarının Karadeniz'e bakan yamaçlarından çağlayan derelerin birleşmesi ile oluşmuştur, bu nedenle Rize’de ki akarsular içerisinde akarsu turizmi açısından en önemlisi sayılır. Ardeşen’in yaklaşık 2 km batısından Karadeniz’e dökülen Fırtına Deresi 57 km uzunluğundadır. Çay ve meyve bahçeleri içerisinden, halen kullanımda olan tarihi taş kemer köprülerin altından akan fırtına, sadece heyecan ve spor için değil, Rize kültürünün kalbinden geçen bir seyahat için de bulunmaz fırsatlar sunar.

HELİSKİ: Dünyanın en heyecanlı doğa sporlarından biri olan heliski, yakın zamana kadar sadece İsviçre Alplerinde, Himalayalarda ve Kanada dağlarında yapılıyordu. 2005 yılından itibaren, dünyanın her yerinden kayak tutkunları için Kaçkar Dağlarına turlar düzenlenmeye başlandı.

Ayder Yaylasında konaklayan kayakçılar ve snowboardcular helikopterle Kaçkar Dağları'nın sarp tepelerine ulaşıyor ve dağların eteklerine doğru serbest stilde iniş yapıyorlar. Yalnızca profesyonel kayakçılar tarafından yapılan bu spor, özel malzemeler ve tecrübe gerektiriyor. Her yıl Ocak - Nisan aylarında yapılan heliski, Kaçkarların eteklerinde, Ayder, İkizdere ve Ovit ve diğer yüksek rakımlı bölgelerde kayak tutkunlarını buluşturmaktadır. Heliski sayesinde bölgede kayak sporunun geliştirilmesi noktasında önemli çalışmalar başlatılmıştır.

HELİSKİ: Dünyanın en heyecanlı doğa sporlarından biri olan heliski, yakın zamana kadar sadece İsviçre Alplerinde, Himalayalarda ve Kanada dağlarında yapılıyordu. 2005 yılından itibaren, dünyanın her yerinden kayak tutkunları için Kaçkar Dağlarına turlar düzenlenmeye başlandı. Ayder Yaylasında konaklayan kayakçılar ve snowboardcular helikopterle Kaçkar Dağları'nın sarp tepelerine ulaşıyor ve dağların eteklerine doğru serbest stilde iniş yapıyorlar. Yalnızca profesyonel kayakçılar tarafından yapılan bu spor, özel malzemeler ve tecrübe gerektiriyor. Her yıl Ocak - Nisan aylarında yapılan heliski, Kaçkarların eteklerinde, Ayder, İkizdere ve Ovit ve diğer yüksek rakımlı bölgelerde kayak tutkunlarını buluşturmaktadır. Heliski sayesinde bölgede kayak sporunun geliştirilmesi noktasında önemli çalışmalar başlatılmıştır.

DAĞCILIK: Doğu Karadeniz dağ sınırları ile Türkiye’nin en yüksek zirvelerinin sınırlarını içine alan Rize, dağcılık sporu için bir cennet durumundadır. Bu sıradağların en yüksek zirvesi olan Kaçkar ( 3937 m), Türkiye’nin 4. yüksek dağıdır ve kuzey yüzünde biri Türkiye’nin en büyük üçüncü buzulu olan iki büyük buzul kütlesine sahiptir.

Rize'nin Erzurum-Artvin sınırını da oluşturan Doğu Karadeniz Dağları, Verçenik Dağı ( 3709 m), Bulut Dağı (3562 m) ve Altıparmak Dağı (3492 m) gibi yüksek zirvelere sahiptir.

DAĞCILIK: Doğu Karadeniz dağ sınırları ile Türkiye’nin en yüksek zirvelerinin sınırlarını içine alan Rize, dağcılık sporu için bir cennet durumundadır. Bu sıradağların en yüksek zirvesi olan Kaçkar ( 3937 m), Türkiye’nin 4. yüksek dağıdır ve kuzey yüzünde biri Türkiye’nin en büyük üçüncü buzulu olan iki büyük buzul kütlesine sahiptir. Rize'nin Erzurum-Artvin sınırını da oluşturan Doğu Karadeniz Dağları, Verçenik Dağı ( 3709 m), Bulut Dağı (3562 m) ve Altıparmak Dağı (3492 m) gibi yüksek zirvelere sahiptir.

DAĞ BİSİKLETİ: Bir dere boyuca patika yolları takip edip, eşsiz manzara ile beraber doğa keşfine çıkabilirsiniz. Yaylalar arası geçitleri kullanarak keyifli sürüşler yapabileceğiniz yollarda doğal kaynak sularının başında mola verip tüm şehir stresinden uzaklaşarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Rize yapısı itibariyle dağ bisikleti turizmine çok elverişlidir. Deniz seviyesinden 2500-3000 metrelere kadar patika yollar, dere yatakları, çay tarlalarındaki küçük ulaşım yolları ve daha bir sürü zorlu parkuru doğal olarak içerisinde barındıran cennet şehir, iki tekerle maceraperestleri keşfe bekliyor.

DAĞ BİSİKLETİ: Bir dere boyuca patika yolları takip edip, eşsiz manzara ile beraber doğa keşfine çıkabilirsiniz. Yaylalar arası geçitleri kullanarak keyifli sürüşler yapabileceğiniz yollarda doğal kaynak sularının başında mola verip tüm şehir stresinden uzaklaşarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Rize yapısı itibariyle dağ bisikleti turizmine çok elverişlidir. Deniz seviyesinden 2500-3000 metrelere kadar patika yollar, dere yatakları, çay tarlalarındaki küçük ulaşım yolları ve daha bir sürü zorlu parkuru doğal olarak içerisinde barındıran cennet şehir, iki tekerle maceraperestleri keşfe bekliyor.

FOTO SAFARİ: Rize'ye özellikle yaz, ilkbahar ve sonbahar aylarında il dışından usta ve amatör fotoğrafçılar gelerek Kaçkar eteklerinde ve zirvelerinde yer alan birbirinden özel ve güzel yaylalarda, dolu dolu bir fotoğraf gezisine çıkarlar.

Gelen misafirler planlarına göre uygun olan yaylaya giderler ve 3-4 gün çeşitli yaylalarda kamp yapıp konaklarlar.

Foto safari turları, çekilecek objenin son derece önemli olduğu doğal kareleri ifade eder. Objeler genellikle çok uzaktadır ve çok hızlı hareket ederler. Bu nedenle de akıllı telefonlar veya kötü makineler pek iş görmeyecektir. En azından iyi bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız olacağı açıktır. Gerçi her foto safari turu biraz da manzara fotoğrafçılığı barındırır.

FOTO SAFARİ: Rize'ye özellikle yaz, ilkbahar ve sonbahar aylarında il dışından usta ve amatör fotoğrafçılar gelerek Kaçkar eteklerinde ve zirvelerinde yer alan birbirinden özel ve güzel yaylalarda, dolu dolu bir fotoğraf gezisine çıkarlar. Gelen misafirler planlarına göre uygun olan yaylaya giderler ve 3-4 gün çeşitli yaylalarda kamp yapıp konaklarlar. Foto safari turları, çekilecek objenin son derece önemli olduğu doğal kareleri ifade eder. Objeler genellikle çok uzaktadır ve çok hızlı hareket ederler. Bu nedenle de akıllı telefonlar veya kötü makineler pek iş görmeyecektir. En azından iyi bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız olacağı açıktır. Gerçi her foto safari turu biraz da manzara fotoğrafçılığı barındırır.

FORMULAZ: Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da desteğiyle; Tunca Belediyesi ve Formulaz Derneği işbirliğiyle düzenlenen formulaz tahta araba yarışları Ardeşen'in Tunca Beldesinde gerçekleşiyor.

2022 yılında 12.si yoğun bir katılımda gerçekleşti. Pandemi nedeniyle 2020 yılında gerçekleştirilemeyen ve iki yıl aradan sonra 2022 yılında 12. kez yapılan yarış, 1,6 kilometrelik bir parkurda yapıldı. Yarışacak arabaların tamamen tahtadan ve el yapımı bir şekilde yapılması gerekiyor. Araçlar en fazla 170 cm uzunlukta ve 70 cm genişlikte yapılabiliyor. Tekerleklerinin yüksekliğinin 25 cm’i aşmaması gerekiyor. Yarışlar pandemi şartlarına uygun, gerekli önlemler alınarak gerçekleştirildi.

FORMULAZ: Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da desteğiyle; Tunca Belediyesi ve Formulaz Derneği işbirliğiyle düzenlenen formulaz tahta araba yarışları Ardeşen'in Tunca Beldesinde gerçekleşiyor. 2022 yılında 12.si yoğun bir katılımda gerçekleşti. Pandemi nedeniyle 2020 yılında gerçekleştirilemeyen ve iki yıl aradan sonra 2022 yılında 12. kez yapılan yarış, 1,6 kilometrelik bir parkurda yapıldı. Yarışacak arabaların tamamen tahtadan ve el yapımı bir şekilde yapılması gerekiyor. Araçlar en fazla 170 cm uzunlukta ve 70 cm genişlikte yapılabiliyor. Tekerleklerinin yüksekliğinin 25 cm’i aşmaması gerekiyor. Yarışlar pandemi şartlarına uygun, gerekli önlemler alınarak gerçekleştirildi.

Yorum Yap

Benzer Galeriler
Çamlıhemşin Badara Yaylasında bahar coşkusu

Çamlıhemşin Badara Yaylasında bahar coşkusu

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Badara yaylasında bahar coşkusu yaşanıyor.

 • 0
 • 0
 • 27
Çelik Kanatlar, Rize'de gösteri uçuşu yaptı

Çelik Kanatlar, Rize'de gösteri uçuşu yaptı

Jandarma Genel Komutanlığına bağlı Çelik Kanatlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Rize'de gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

 • 0
 • 0
 • 346
Karadeniz'de 23 Nisan Coşkusu

Karadeniz'de 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Karadeniz'de coşku ile kutlanıyor.

 • 0
 • 0
 • 208
Rize'de yetişen çiçekler

Rize'de yetişen çiçekler

 • 0
 • 0
 • 275
Geçmişten günümüze Rize'den şehir manzaraları

Geçmişten günümüze Rize'den şehir manzaraları

 • 0
 • 0
 • 1069
Stresten uzak, huzur dolu Rize turu

Stresten uzak, huzur dolu Rize turu

Şehir hayatının stresinden uzaklaşıp, doğayla iç içe huzurlu bir bayram tatili mi hayal ediyorsunuz? O halde Rize tam size göre!

 • 0
 • 0
 • 2648
Rize'de 55 yıldır kaynakçılık yapan usta, mesleğini yeni nesle öğretiyor

Rize'de 55 yıldır kaynakçılık yapan usta, mesleğini yeni nesle öğretiyor

Rize'nin Güneysu ilçesinde soba üreten kaynak ustası 77 yaşındaki Nuri Kaba, unutulmaya yüz tutmuş mesleğini genç nesillere öğretiyor.

 • 0
 • 0
 • 2418
DSİ, Rize için taşkın kontrol çalışmalarını sürdürüyor

DSİ, Rize için taşkın kontrol çalışmalarını sürdürüyor

Devlet Su İşleri (DSİ) 22. Bölge Müdürü Fatih Kişi, beraberindeki heyetle birlikte Rize'de devam eden taşkın kontrol projelerini yerinde inceledi.

 • 0
 • 0
 • 3081
Veliler çocukları ile beraber en iyi yemeği yapmak için yarıştı

Veliler çocukları ile beraber en iyi yemeği yapmak için yarıştı

Rize’de veli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen yemek yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

 • 0
 • 0
 • 3158
Rize Takip, öğrencilerle buluştu

Rize Takip, öğrencilerle buluştu

Rize Takip Medya Grubu Yöneticisi Aytekin Kalender, Rize’de Vakıflar İlkokulu’nu ziyaret ederek, öğrencilere gazetecilik ve internet haberciliği hakkında bilgi ve birikimlerini aktardı.

 • 1
 • 0
 • 4127
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de

 • 1
 • 0
 • 6279
Ayder Yaylası akşam manzarası ile büyüledi

Ayder Yaylası akşam manzarası ile büyüledi

Kar yağışı ile beyaza bürünen Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası, akşam saatlerinde sokak aydınlatması ve evlerin ışıklarıyla güzel görüntü oluşturdu.

 • 1
 • 0
 • 605
Rize'de 16. Ayder Kar Festivali sona erdi

Rize'de 16. Ayder Kar Festivali sona erdi

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde dün başlayan "16. Ayder Kar Festivali" sona erdi.

 • 1
 • 0
 • 7887
16. Ayder Kardan Adam Festivali'nden renkli görüntüler

16. Ayder Kardan Adam Festivali'nden renkli görüntüler

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'nda bu yıl 16.'sı düzenlenen Kardan Adam Festivali başladı.

 • 0
 • 0
 • 7804
Buz gibi suda yüzdüler

Buz gibi suda yüzdüler

Rize’de bu yıl 8.'si düzenlenen Kış Yüzme Şenliği bin 700 rakımda bulunan Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Galerdüzü mevkiinde gerçekleştirildi.

 • 1
 • 0
 • 4059