Rize'de yapılabilecek etkinlikler

Eşsiz doğası ve güzelliğiyle tüm dünyada adından söz ettiren Rize'de birbirinden eğlenceli etkinliklere katılabilir, yeni heyecanlar yaşayabilirsiniz.

 • 1
 • 0
 • 480
Rize'de yapılabilecek etkinlikler
ZİPLİNE:
Zipline, ipte çelik bir halat yardımı ile kaymak anlamına gelir diye kısaca anlatmak mümkün olacaktır. Yurdumuzda özellikle Karadeniz Bölgesi’nin eğimli bölgelerinde yapılmakta olan bir tür spor olarak değerlendirilebilecek olan bir etkinlik olarak zipline, son derece adrenalin dolu bir etkinliktir. Son yıllarda gençler arasında en çok tercih edilmiş olan ekstrem sporlar arasında yer alan bir spordur.

Rize’de belirli yerlerde olan zipline özellikle yaz aylarında turistlerin ilgi odağı oluyor. Zipline ile keyif dolu anlar yaşayan vatandaşlar bu heyecanı tekrar tekrar yaşamak için sıraya giriyor.

Zipline, Çamlıhemşin bölgesinde özellikle turistlerin ilgisini çekse de yöre halkınında gözde aktiviteleri arasında bulunmaktadır. Zipline deneyimini sizde yaşamak isterseniz, dere üzerinde yeşilliklerin arasına doğru muhteşem bir yolculuk yaparken yüzünüze vuran ılık rüzgardan oldukça zevk alacağınız bir aktivite sizi bekliyor demektir.

ZİPLİNE: Zipline, ipte çelik bir halat yardımı ile kaymak anlamına gelir diye kısaca anlatmak mümkün olacaktır. Yurdumuzda özellikle Karadeniz Bölgesi’nin eğimli bölgelerinde yapılmakta olan bir tür spor olarak değerlendirilebilecek olan bir etkinlik olarak zipline, son derece adrenalin dolu bir etkinliktir. Son yıllarda gençler arasında en çok tercih edilmiş olan ekstrem sporlar arasında yer alan bir spordur. Rize’de belirli yerlerde olan zipline özellikle yaz aylarında turistlerin ilgi odağı oluyor. Zipline ile keyif dolu anlar yaşayan vatandaşlar bu heyecanı tekrar tekrar yaşamak için sıraya giriyor. Zipline, Çamlıhemşin bölgesinde özellikle turistlerin ilgisini çekse de yöre halkınında gözde aktiviteleri arasında bulunmaktadır. Zipline deneyimini sizde yaşamak isterseniz, dere üzerinde yeşilliklerin arasına doğru muhteşem bir yolculuk yaparken yüzünüze vuran ılık rüzgardan oldukça zevk alacağınız bir aktivite sizi bekliyor demektir.

KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ: Doğa fotoğrafçılığı, kuş gözlemciliği veya botanik turları gibi pek çok alternatif etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Değişik kuş türlerinin ve endemik türlerin yaşadığı bölgede ve özellikle İkizdere’de kuş gözlemciliği yapmak mümkündür. Pek çok yırtıcı kuş Temmuz ve Ağustos aylarında doğu yönünden Rize’ye gelerek güneye; Mart ayında ise aynı güzergâhı kullanarak ise Kafkas Dağları’na göç eder. Bu güzergâh kuş gözlemciliği için mükemmel bir ortam sunar. Yerel kültürde önemli yer tutan atmacalarla tanışmak için de Rize doğru bir adrestir.

Rize'de, sabahın erken saatlerinde Şahin Tepesi'ne çıkan kuş gözlemcileri, yırtıcı kuşları fotoğraflayarak göç yolculuklarına tanıklık ediyor.

KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ: Doğa fotoğrafçılığı, kuş gözlemciliği veya botanik turları gibi pek çok alternatif etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Değişik kuş türlerinin ve endemik türlerin yaşadığı bölgede ve özellikle İkizdere’de kuş gözlemciliği yapmak mümkündür. Pek çok yırtıcı kuş Temmuz ve Ağustos aylarında doğu yönünden Rize’ye gelerek güneye; Mart ayında ise aynı güzergâhı kullanarak ise Kafkas Dağları’na göç eder. Bu güzergâh kuş gözlemciliği için mükemmel bir ortam sunar. Yerel kültürde önemli yer tutan atmacalarla tanışmak için de Rize doğru bir adrestir. Rize'de, sabahın erken saatlerinde Şahin Tepesi'ne çıkan kuş gözlemcileri, yırtıcı kuşları fotoğraflayarak göç yolculuklarına tanıklık ediyor.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ: Rize doğası ve rüzgarlarıyla yamaç paraşütü için çok uygun bir coğrafyadır. Gününü fırsata çevirmek isteyenler için yamaç paraşütü çok heyecanlı bir seçim olacaktır.

Rize yamaç paraşütü uçuşları konusunda Karadeniz’in gelişmekte olan şehirleri arasında yer alıyor. Son dönemlerde şehirde yamaç paraşütü aktivitelerinin sıkça düzenlendiği biliniyor. Aynı zamanda festivallerde yamaç paraşütü etkinliklerine yer veriliyor. Rize’de özellikle genç kesimin yamaç paraşütü eğitimlerine ilgi gösterdiği biliniyor.

Rize'de yamaç paraşütü için tercih edilen ilk nokta Çorapçılar Mahallesi oluyor. Çorapçılar Mahallesi, Rize'nin merkezinde yer alıyor. Bölgede uçuşlar Sırahoz Tepesi'nden yapılıyor.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ: Rize doğası ve rüzgarlarıyla yamaç paraşütü için çok uygun bir coğrafyadır. Gününü fırsata çevirmek isteyenler için yamaç paraşütü çok heyecanlı bir seçim olacaktır. Rize yamaç paraşütü uçuşları konusunda Karadeniz’in gelişmekte olan şehirleri arasında yer alıyor. Son dönemlerde şehirde yamaç paraşütü aktivitelerinin sıkça düzenlendiği biliniyor. Aynı zamanda festivallerde yamaç paraşütü etkinliklerine yer veriliyor. Rize’de özellikle genç kesimin yamaç paraşütü eğitimlerine ilgi gösterdiği biliniyor. Rize'de yamaç paraşütü için tercih edilen ilk nokta Çorapçılar Mahallesi oluyor. Çorapçılar Mahallesi, Rize'nin merkezinde yer alıyor. Bölgede uçuşlar Sırahoz Tepesi'nden yapılıyor.

TERMAL TURİZM: Rize yeraltı su kaynakları açısından hayli şanslı bir kenttir. Çeşitli hastalıkların tedavisinde alternatif bir yöntem olarak tercih edilen kaplıcaları ve içmeleri ile termal turizmde önemli paya sahip durumdadır. Kaynakların dağlık bölgede oluşu ve etraflarındaki doğal güzelliklerle birlikte ayrı bir değere sahiptirler.

TERMAL TURİZM: Rize yeraltı su kaynakları açısından hayli şanslı bir kenttir. Çeşitli hastalıkların tedavisinde alternatif bir yöntem olarak tercih edilen kaplıcaları ve içmeleri ile termal turizmde önemli paya sahip durumdadır. Kaynakların dağlık bölgede oluşu ve etraflarındaki doğal güzelliklerle birlikte ayrı bir değere sahiptirler.

JEEP SAFARİ: İkizdere’den Fındıklı’ya, Rize yaylalarının eşsiz manzarası eşliğinde, derelerin kenarından adeta bir dantel gibi birbirine bağlı toprak yayla yollarında, şelalelerin önünde serinleyerek kısa süre de olsa bulunduğunuz ortamdan uzaklaşacağınız; doğa, tarih, kültür, kamp, yürüyüş gibi aktiviteleri bir arada yapabilme olanağı sunan, macera dolu bir doğa keşfi olarak da tanımlanabilecek bir turizm türüdür.

Jeep Safari normal araçların tırmanamadığı ve yürüyerek çıkılamayacak yerlere 4x4 araçlar ile tırmanarak, insanlar el değmemiş yerleri keşfetmektedir. Asfalt yollardan tercih edilmez bu yüzden patika yollardan seyahat edilir. Gruplar halinde Rize bölgesine gelip konvoy şeklinde de tura başlanır.

JEEP SAFARİ: İkizdere’den Fındıklı’ya, Rize yaylalarının eşsiz manzarası eşliğinde, derelerin kenarından adeta bir dantel gibi birbirine bağlı toprak yayla yollarında, şelalelerin önünde serinleyerek kısa süre de olsa bulunduğunuz ortamdan uzaklaşacağınız; doğa, tarih, kültür, kamp, yürüyüş gibi aktiviteleri bir arada yapabilme olanağı sunan, macera dolu bir doğa keşfi olarak da tanımlanabilecek bir turizm türüdür. Jeep Safari normal araçların tırmanamadığı ve yürüyerek çıkılamayacak yerlere 4x4 araçlar ile tırmanarak, insanlar el değmemiş yerleri keşfetmektedir. Asfalt yollardan tercih edilmez bu yüzden patika yollardan seyahat edilir. Gruplar halinde Rize bölgesine gelip konvoy şeklinde de tura başlanır.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (TREKKİNG): Rize doğa yürüyüşü için en basitinden en zoruna kadar bütün fırsatları sunar. Dinlenmek, spor yapmak, fotoğraf çekmek, kuş gözlemciliği ve botanik gibi birçok ilgi alanını tek etkinliğin içinde her mevsim yapabileceğiniz doğa yürüyüşleri için köy ve yayla yolları, patikalar ile pek çok alternatifler sunar. Rize'nin çetin çoğrafyasında yapılan doğa yürüyüşleri için her koşula hazırlıklı olunması gerekir. Uzun yollar aşılsada görünen Rize manzarası herkesi hayrana dönüştürecektir.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (TREKKİNG): Rize doğa yürüyüşü için en basitinden en zoruna kadar bütün fırsatları sunar. Dinlenmek, spor yapmak, fotoğraf çekmek, kuş gözlemciliği ve botanik gibi birçok ilgi alanını tek etkinliğin içinde her mevsim yapabileceğiniz doğa yürüyüşleri için köy ve yayla yolları, patikalar ile pek çok alternatifler sunar. Rize'nin çetin çoğrafyasında yapılan doğa yürüyüşleri için her koşula hazırlıklı olunması gerekir. Uzun yollar aşılsada görünen Rize manzarası herkesi hayrana dönüştürecektir.

RAFTİNG: Rize’de akarsu sporları (Kano-Rafting) meraklılarını buluşturan en ideal yer fırtına deresi olmakla birlikte, Taşlıdere ve İkizdere (İyidere) de diğer alternatifler olarak öne çıkmaktadır. Fırtına deresi, Kaçkar dağlarının Karadeniz'e bakan yamaçlarından çağlayan derelerin birleşmesi ile oluşmuştur, bu nedenle Rize’de ki akarsular içerisinde akarsu turizmi açısından en önemlisi sayılır.

Ardeşen’in yaklaşık 2 km batısından Karadeniz’e dökülen Fırtına Deresi 57 km uzunluğundadır. Çay ve meyve bahçeleri içerisinden, halen kullanımda olan tarihi taş kemer köprülerin altından akan fırtına, sadece heyecan ve spor için değil, Rize kültürünün kalbinden geçen bir seyahat için de bulunmaz fırsatlar sunar.

RAFTİNG: Rize’de akarsu sporları (Kano-Rafting) meraklılarını buluşturan en ideal yer fırtına deresi olmakla birlikte, Taşlıdere ve İkizdere (İyidere) de diğer alternatifler olarak öne çıkmaktadır. Fırtına deresi, Kaçkar dağlarının Karadeniz'e bakan yamaçlarından çağlayan derelerin birleşmesi ile oluşmuştur, bu nedenle Rize’de ki akarsular içerisinde akarsu turizmi açısından en önemlisi sayılır. Ardeşen’in yaklaşık 2 km batısından Karadeniz’e dökülen Fırtına Deresi 57 km uzunluğundadır. Çay ve meyve bahçeleri içerisinden, halen kullanımda olan tarihi taş kemer köprülerin altından akan fırtına, sadece heyecan ve spor için değil, Rize kültürünün kalbinden geçen bir seyahat için de bulunmaz fırsatlar sunar.

HELİSKİ: Dünyanın en heyecanlı doğa sporlarından biri olan heliski, yakın zamana kadar sadece İsviçre Alplerinde, Himalayalarda ve Kanada dağlarında yapılıyordu. 2005 yılından itibaren, dünyanın her yerinden kayak tutkunları için Kaçkar Dağlarına turlar düzenlenmeye başlandı.

Ayder Yaylasında konaklayan kayakçılar ve snowboardcular helikopterle Kaçkar Dağları'nın sarp tepelerine ulaşıyor ve dağların eteklerine doğru serbest stilde iniş yapıyorlar. Yalnızca profesyonel kayakçılar tarafından yapılan bu spor, özel malzemeler ve tecrübe gerektiriyor. Her yıl Ocak - Nisan aylarında yapılan heliski, Kaçkarların eteklerinde, Ayder, İkizdere ve Ovit ve diğer yüksek rakımlı bölgelerde kayak tutkunlarını buluşturmaktadır. Heliski sayesinde bölgede kayak sporunun geliştirilmesi noktasında önemli çalışmalar başlatılmıştır.

HELİSKİ: Dünyanın en heyecanlı doğa sporlarından biri olan heliski, yakın zamana kadar sadece İsviçre Alplerinde, Himalayalarda ve Kanada dağlarında yapılıyordu. 2005 yılından itibaren, dünyanın her yerinden kayak tutkunları için Kaçkar Dağlarına turlar düzenlenmeye başlandı. Ayder Yaylasında konaklayan kayakçılar ve snowboardcular helikopterle Kaçkar Dağları'nın sarp tepelerine ulaşıyor ve dağların eteklerine doğru serbest stilde iniş yapıyorlar. Yalnızca profesyonel kayakçılar tarafından yapılan bu spor, özel malzemeler ve tecrübe gerektiriyor. Her yıl Ocak - Nisan aylarında yapılan heliski, Kaçkarların eteklerinde, Ayder, İkizdere ve Ovit ve diğer yüksek rakımlı bölgelerde kayak tutkunlarını buluşturmaktadır. Heliski sayesinde bölgede kayak sporunun geliştirilmesi noktasında önemli çalışmalar başlatılmıştır.

DAĞCILIK: Doğu Karadeniz dağ sınırları ile Türkiye’nin en yüksek zirvelerinin sınırlarını içine alan Rize, dağcılık sporu için bir cennet durumundadır. Bu sıradağların en yüksek zirvesi olan Kaçkar ( 3937 m), Türkiye’nin 4. yüksek dağıdır ve kuzey yüzünde biri Türkiye’nin en büyük üçüncü buzulu olan iki büyük buzul kütlesine sahiptir.

Rize'nin Erzurum-Artvin sınırını da oluşturan Doğu Karadeniz Dağları, Verçenik Dağı ( 3709 m), Bulut Dağı (3562 m) ve Altıparmak Dağı (3492 m) gibi yüksek zirvelere sahiptir.

DAĞCILIK: Doğu Karadeniz dağ sınırları ile Türkiye’nin en yüksek zirvelerinin sınırlarını içine alan Rize, dağcılık sporu için bir cennet durumundadır. Bu sıradağların en yüksek zirvesi olan Kaçkar ( 3937 m), Türkiye’nin 4. yüksek dağıdır ve kuzey yüzünde biri Türkiye’nin en büyük üçüncü buzulu olan iki büyük buzul kütlesine sahiptir. Rize'nin Erzurum-Artvin sınırını da oluşturan Doğu Karadeniz Dağları, Verçenik Dağı ( 3709 m), Bulut Dağı (3562 m) ve Altıparmak Dağı (3492 m) gibi yüksek zirvelere sahiptir.

DAĞ BİSİKLETİ: Bir dere boyuca patika yolları takip edip, eşsiz manzara ile beraber doğa keşfine çıkabilirsiniz. Yaylalar arası geçitleri kullanarak keyifli sürüşler yapabileceğiniz yollarda doğal kaynak sularının başında mola verip tüm şehir stresinden uzaklaşarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Rize yapısı itibariyle dağ bisikleti turizmine çok elverişlidir. Deniz seviyesinden 2500-3000 metrelere kadar patika yollar, dere yatakları, çay tarlalarındaki küçük ulaşım yolları ve daha bir sürü zorlu parkuru doğal olarak içerisinde barındıran cennet şehir, iki tekerle maceraperestleri keşfe bekliyor.

DAĞ BİSİKLETİ: Bir dere boyuca patika yolları takip edip, eşsiz manzara ile beraber doğa keşfine çıkabilirsiniz. Yaylalar arası geçitleri kullanarak keyifli sürüşler yapabileceğiniz yollarda doğal kaynak sularının başında mola verip tüm şehir stresinden uzaklaşarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Rize yapısı itibariyle dağ bisikleti turizmine çok elverişlidir. Deniz seviyesinden 2500-3000 metrelere kadar patika yollar, dere yatakları, çay tarlalarındaki küçük ulaşım yolları ve daha bir sürü zorlu parkuru doğal olarak içerisinde barındıran cennet şehir, iki tekerle maceraperestleri keşfe bekliyor.

FOTO SAFARİ: Rize'ye özellikle yaz, ilkbahar ve sonbahar aylarında il dışından usta ve amatör fotoğrafçılar gelerek Kaçkar eteklerinde ve zirvelerinde yer alan birbirinden özel ve güzel yaylalarda, dolu dolu bir fotoğraf gezisine çıkarlar.

Gelen misafirler planlarına göre uygun olan yaylaya giderler ve 3-4 gün çeşitli yaylalarda kamp yapıp konaklarlar.

Foto safari turları, çekilecek objenin son derece önemli olduğu doğal kareleri ifade eder. Objeler genellikle çok uzaktadır ve çok hızlı hareket ederler. Bu nedenle de akıllı telefonlar veya kötü makineler pek iş görmeyecektir. En azından iyi bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız olacağı açıktır. Gerçi her foto safari turu biraz da manzara fotoğrafçılığı barındırır.

FOTO SAFARİ: Rize'ye özellikle yaz, ilkbahar ve sonbahar aylarında il dışından usta ve amatör fotoğrafçılar gelerek Kaçkar eteklerinde ve zirvelerinde yer alan birbirinden özel ve güzel yaylalarda, dolu dolu bir fotoğraf gezisine çıkarlar. Gelen misafirler planlarına göre uygun olan yaylaya giderler ve 3-4 gün çeşitli yaylalarda kamp yapıp konaklarlar. Foto safari turları, çekilecek objenin son derece önemli olduğu doğal kareleri ifade eder. Objeler genellikle çok uzaktadır ve çok hızlı hareket ederler. Bu nedenle de akıllı telefonlar veya kötü makineler pek iş görmeyecektir. En azından iyi bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız olacağı açıktır. Gerçi her foto safari turu biraz da manzara fotoğrafçılığı barındırır.

FORMULAZ: Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da desteğiyle; Tunca Belediyesi ve Formulaz Derneği işbirliğiyle düzenlenen formulaz tahta araba yarışları Ardeşen'in Tunca Beldesinde gerçekleşiyor.

2022 yılında 12.si yoğun bir katılımda gerçekleşti. Pandemi nedeniyle 2020 yılında gerçekleştirilemeyen ve iki yıl aradan sonra 2022 yılında 12. kez yapılan yarış, 1,6 kilometrelik bir parkurda yapıldı. Yarışacak arabaların tamamen tahtadan ve el yapımı bir şekilde yapılması gerekiyor. Araçlar en fazla 170 cm uzunlukta ve 70 cm genişlikte yapılabiliyor. Tekerleklerinin yüksekliğinin 25 cm’i aşmaması gerekiyor. Yarışlar pandemi şartlarına uygun, gerekli önlemler alınarak gerçekleştirildi.

FORMULAZ: Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da desteğiyle; Tunca Belediyesi ve Formulaz Derneği işbirliğiyle düzenlenen formulaz tahta araba yarışları Ardeşen'in Tunca Beldesinde gerçekleşiyor. 2022 yılında 12.si yoğun bir katılımda gerçekleşti. Pandemi nedeniyle 2020 yılında gerçekleştirilemeyen ve iki yıl aradan sonra 2022 yılında 12. kez yapılan yarış, 1,6 kilometrelik bir parkurda yapıldı. Yarışacak arabaların tamamen tahtadan ve el yapımı bir şekilde yapılması gerekiyor. Araçlar en fazla 170 cm uzunlukta ve 70 cm genişlikte yapılabiliyor. Tekerleklerinin yüksekliğinin 25 cm’i aşmaması gerekiyor. Yarışlar pandemi şartlarına uygun, gerekli önlemler alınarak gerçekleştirildi.

Yorum Yap

Benzer Galeriler
Farklı illerden gelen ressamlar Rize’yi resmetti

Farklı illerden gelen ressamlar Rize’yi resmetti

Türkiye'nin birçok ilinden Rize'ye gelen 9 ressam, kentin tarihi ve doğal güzelliklerini tuvale işledi.

 • 0
 • 0
 • 131
Survivor'da yarışan Rizeli ünlüler

Survivor'da yarışan Rizeli ünlüler

Ekranların sevilen yarışması Survivor'da oynayan Rizeli yarışmacıları derledik. İşte Survivor Rizeli yarışmacıları...

 • 0
 • 0
 • 724
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim başarısı Rize'de coşkuyla kutlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim başarısı Rize'de coşkuyla kutlandı

Rize'de vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarısını coşkuyla kutladı.

 • 0
 • 0
 • 423
Rize'de Seçim Sonuçları Çoşkuyla Kutlandı

Rize'de Seçim Sonuçları Çoşkuyla Kutlandı

Resmi olmayan sonuçlara Cumhurbaşkanı seçimi 2.turundan zaferle ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'de coşkulu kutlama yapılıyor.

 • 0
 • 0
 • 183
Çaykur Rizespor'un kupa töreninden kareler

Çaykur Rizespor'un kupa töreninden kareler

Süper Lig'e çıkan Çaykur Rizespor, bu akşam kupasını alacak.

 • 0
 • 0
 • 231
Başkan Turgut, Rizeli spor adamları ile bir araya geldi

Başkan Turgut, Rizeli spor adamları ile bir araya geldi

Bu sezon Süper Lig’e yükselme başarısı gösteren Çaykur Rizespor’da kulüp başkanı İbrahim Turgut, bu başarıyı tüm paydaşları ile birlikte kutlayarak, tebrikleri kabul ediyor.

 • 0
 • 0
 • 293
Rize'de yeni bir tür büyükbaş hayvan elde etti

Rize'de yeni bir tür büyükbaş hayvan elde etti

Rize’de hayvancılık ile uğraşan emekli öğretmen 12 yıllık melezleme çalışmaları sonucunda Hereford, Simental ve Jersey ırklarından yeni bir cins büyükbaş hayvan elde etmeyi başardı.

 • 0
 • 0
 • 1343
Yazar Hatice Kübra Tongar, Rize'de konferans verdi

Yazar Hatice Kübra Tongar, Rize'de konferans verdi

Eğitimci yazar Hatice Kübra Tongar, Rize'de konferans verdi. Etkinlik yoğun ilgi gördü.

 • 0
 • 0
 • 591
Rize'deki aktif çalışmaların son durumu

Rize'deki aktif çalışmaların son durumu

Rize'de yapılmakta olan birçok çalışmanın ne durumda olduğu vatandaş tarafından merak ediliyor. Rize'deki çalışmaların son durumu ne?

 • 0
 • 1
 • 489
Yabancı uyruklu öğrenciler en iyi çayı demlemek için yarıştı

Yabancı uyruklu öğrenciler en iyi çayı demlemek için yarıştı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde (RTEÜ) öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler, Çay Çarşısı'nda organize edilen 'Türk Mutfağı Haftası' etkinliklerinde düzenlenen 'Çay Demleme Yarışması'nda hünerlerini sergiledi.

 • 0
 • 0
 • 393
Rize’de lise öğrencileri okul üniforması yerine Çaykur Rizespor forması giydi

Rize’de lise öğrencileri okul üniforması yerine Çaykur Rizespor forması giydi

Rize Şehit Erhan Dural Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çaykur Rizespor'a desteklerini göstermek için okul üniforması yerine Çaykur Rizespor forması giydi.

 • 0
 • 0
 • 689
Türk Mutfağı Haftası'nda Rize’nin coğrafi işaretli ürünleri tanıtıldı

Türk Mutfağı Haftası'nda Rize’nin coğrafi işaretli ürünleri tanıtıldı

Rize'de 21-27 Mayıs tarihlerinde kutlanan Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başladı. Etkinlik kapsamında Rize’nin coğrafi işaretli ürünleri ve yöresel lezzetleri tanıtıldı.

 • 0
 • 0
 • 514
Rize'de yapılabilecek etkinlikler

Rize'de yapılabilecek etkinlikler

Eşsiz doğası ve güzelliğiyle tüm dünyada adından söz ettiren Rize'de birbirinden eğlenceli etkinliklere katılabilir, yeni heyecanlar yaşayabilirsiniz.

 • 1
 • 0
 • 480
Başkan Metin, esnaf odası başkanlarıyla buluştu

Başkan Metin, esnaf odası başkanlarıyla buluştu

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanları ile buluştu.

 • 1
 • 0
 • 441
Minikler havalimanını ziyaret etti

Minikler havalimanını ziyaret etti

Rize'de ana ve ilkokul öğrencileri, Rize-Artvin Havalimanı'nı ziyaret etti.

 • 1
 • 0
 • 463